כתיבת קורות חיים שיפתחו לכם את הדלת לשלב הבא..

הגיע הזמן לחפש עבודה! היכן מתחילים? מקורות חיים כמובן, אבל כאלו שכותבים בצורה נכונה ומזמינה וישרתו אתכם למציאת העבודה הנכונה לכם.

אתם וודאי חושבים לעצמכם עכשיו: "אבל אין לנו עדיין מה להציג, רק עכשיו סיימנו את השירות הלאומי וטרם התנסינו, מה נכתוב בקורות החיים?" הגיוני, מחשבה לגיטימית. ובדיוק לשם כך הכנו לכם את המדריך לכתיבה נכונה של קורות חיים.

מה חשוב לדעת על קורות חיים בכלל?

  • ראשית, דעו שקורות חיים הם המפה המקצועית שלכם וחשוב שישקפו את כל מה שהמעסיק הפוטנציאלי צריך לדעת עליכם כשהוא מקבל אותם. חשוב מאוד להיצמד למידע הרלוונטי למעסיק בכלל ולמשרה המוצעת בפרט.
  • חשוב לדעת כי בחלק מהחברות קורות החיים נסרקים בידי מחשבים ורובוטים, ולכן התחילו מלהשתמש במילות המפתח המתאימות למשרה אליה תרצו לשלוח את קורות החיים.
  • כן, כן, לכל משרה תצטרכו להתאים את קורות החיים שלכם ולכתוב גרסה מתאימה, תוך הבלטת היתרונות היחסיים שלכם למשרה אליה אתם מגישים קורות חיים. זהו מפתח משמעותי להצלחה.

מה המבנה הנכון של קורות חיים מנצחים?

  • התחילו מהפרטים "היבשים": ציינו את שמכם ופרטי ההתקשרות עימכם. דעו כי את מקום מגוריכם וגילכם אינכם חייבים לציין, אך מומלץ לציין את הפרטים הללו, הם חלק ממי שאתם.
  • לאחר הפרטים היבשים רשמו על עצמכם כמה משפטים בשפה חופשית והתייחסו למקום העבודה ולמשרה שאתם מחפשים. לא תמיד ניתן להבין מתוך קורות החיים שלכם מהי המשרה בה אתם חפצים (קל וחומר שהינכם בתחילת דרככם וסביר שדלתות רבות פתוחות בפניכם), ועל כן הפסקה הראשונה הינה חשובה מאוד. ציינו במלל חופשי את החוזקות שלכם ואת הערך שאתם חושבים שתייצרו למשרה המוצעת. חשוב מאוד להתייחס בפסקה זו גם להיקף המשרה ולאילוצים שלכם, ככל שיש לכם כאלו.
  • ניסיון תעסוקתי- ציינו אותו אם יש כזה. אם טרם הועסקתם במקום עבודה, ציינו זאת בפסקה המקדימה ("סיימתי שירות לאומי לפני X זמן ואני מחכה להשתלב בעבודתי הראשונה בתחומים….").
  • השכלה- חשוב מאוד לציין את ההשכלה שלכם, באשר היא.
  • שירות לאומי- פרטו על תקופת וסוג השירות, זה חלק משמעותי מהניסיון שלכם וממי שאתם.
  • התייחסו לשפות (קריאה וכתיבה) ולתוכנות מחשב.
  • התייחסו בקורות החיים לתחביבים/התנדבויות/פעילויות שונות, אך ורק אם אלו משרתים אתכם למשרה המוצעות. לדוגמא- אם אתם מגישים קורות חיים למשרה בתחומי הרפואה (מזכיר/ה רפואי לדוגמא) והתנדבתם במד"א ואף סיימתם קורס חובשים, זהו פרט בהחלט משמעותי. ככל שאין כל קשר למשרה, וותרו על האזכור.

אנחנו מאחלים לכם המון הצלחה בכתיבת קורות חיים מדויקים, שיפתחו לכם דלתות לכל משרה בה תחפצו.

אל תשכחו לעבור למאמר שמנחה אתכם איך להתנהג בראיון עבודה.. בהצלחה!

 

נושאים נוספים מקטגוריה זו :

בלעדי לבוגרי האגודה

מידע על שיתוף הפעולה ג'ון ברייס הדרכה, זרוע ההדרכה של מטריקס, הינה חברת ההדרכה המובילה בישראל בתחום הדרכת המחשוב וטכנולוגיית המידע ובתחום הדרכת מיומנות

בלעדי לבוגרי האגודה

מידע על שיתוף הפעולה האקדמית עמק יזרעאל גאה להיות שותפה בתכנית בונים עתיד של האגודה להתנדבות ומזמינה אתכם להתחיל לבנות את העתיד שלכם באקדמית

בלעדי לבוגרי האגודה

מכללת גורדון בונה לך עתיד האקדמית גורדון היא מכללה ללימודי חינוך והוראה הפועלת זה 65 שנה בחיפה, ומתקיימים בה לימודי תואר ראשון ושני במגוון
סגירת תפריט