פסיכומטרי- איך מתכוננים בצורה הכי טובה בשביל לצלוח את הבחינה?

בחרתם את מועד הבחינה שמתאים לכם ובן רגע נפל לכם האסימון שאתם צריכים להתחיל להתכונן לבחינה. מאיפה מתחילים ומה צריך לעשות כדי להגיע הכי מוכנים שאפשר?

לפניכם 3 אפשרויות להתכונן לבחינה:

  1. במסגרת קורסי הכנה ייעודים במוסדות לימוד להכנה לפסיכומטרי, כגון: קידום, לחמן, יואל גבע ועוד.
  2. לימוד באופן פרטי או בקבוצה קטנה
  3. לימוד עצמי

מרבית האנשים מחליטים על מסגרת של קורס הכנה, לרוב מתוך הצורך במסגרת לימודית. חשוב לדעת שגורם מכריע בהצלחה בבחינה הינו רמת ההיכרות עם הבחינה.

ראשית, החליטו על מסגרת הלימוד העדיפה עליכם. אתם מכירים את עצמכם הכי טוב ויודעים איך הכי נוח וטוב לכם ללמוד. אם אתם מחליטים על מסגרת לימוד עצמית, חשוב מאוד להכין תכנית לימוד מסודרת.

והנה כמה טיפים מאיתנו לקראת מועד הבחינה:

  1. סימולציות: אל תוותרו עליהם בשום מחיר. כל סימולציה מהווה חזרה על החומר. השתדלו לבצע את הסימולציה בשעה בה תתבצע הבחינה. עברו על כל סימולציה לאחר סיומה וחקרו את תוצאותיה לעומק, הפיקו לקחים והבינו היכן אתם צריכים להשתפר. נסו לנתח את הטעויות: אילו נבעו מחוסר ריכוז ואילו נבעו מחסור ידע או ניהול לא נכון של הזמן.
  2. סדר עדיפויות: הבינו כבר בהתחלה מה סדר העדיפויות שלכם לפי משקל הנושאים בבחינה, בהתאם לציון לו אתם זקוקים וביחס ליכולות ולכישורים שלכם. לכל אחד מאיתנו יש נטיות מסוימות, הבינו מהן החוזקות שלכן וחזקו אותן עוד יותר, עם זאת, אל תבזבזו זמן יקר במקומות בהם אתם פחות טובים מלכתחילה.
  3. ניהול זמן: זהו אחד הפרמטרים הכי חשובים בהצלחתכם בבחינה. נתחו את התוצאות של הסימולציות והבינו מה פתרתם מהר יותר ואילו שאלות גרמו לכם להתעכב, חשוב להבין גם מדוע התעכבתם ולסגל לעצמכם שיטות עבודה ומיומנויות שיאפשרו לכם לענות על השאלות בצורה נכונה וגם מהירה. אם זיהיתם שאלות שמהוות עבורכם "מוקשים", הרשו לעצמכם לדלג על חלקם. ככל שיישאר זמן תוכלו לחזור אליהן אח"כ.
  4. ביום שלפני הבחינה: זה הזמן לעצור את מרוץ הלימודים, לעשות משהו כיפי, לבלות, לנוח ולהירגע. השתדלו ללכת לישון מוקדם ואפילו להגניב איזו מדיטציה מרגיעה לפני השינה.
  5. ביום הבחינה: אפשרו לעצמכם להתעורר ולהתארגן בנחת ובכיף, בלי לחץ. צאו מהבית בזמן בשביל לא להיות בלחץ מהפקקים. אל תשכחו להתפנות לפני הבחינה, למצוא לעצמכם מקום נוח לשבת (לא מתחת למזגן 😊) .

ואל תשכחו לקחת איתכם:

זימון מהמרכז הארצי, תעודת זהות, עפרונות HB2 מחודדים, מחקים, מחדד, סטופר, שתייה (כדאי מים, ורצוי לא להגזים), אוכל ובגדים נוחים (שלא יהיה לכם חם או קר מדי 😊)

ואל תשכחו להצטייד באנרגיה טובה, חשיבה חיובית ומצב רוח מרומם.

בהצלחה!

 

נושאים נוספים מקטגוריה זו :

בלעדי לבוגרי האגודה

מידע על שיתוף הפעולה ג'ון ברייס הדרכה, זרוע ההדרכה של מטריקס, הינה חברת ההדרכה המובילה בישראל בתחום הדרכת המחשוב וטכנולוגיית המידע ובתחום הדרכת מיומנות

בלעדי לבוגרי האגודה

מידע על שיתוף הפעולה האקדמית עמק יזרעאל גאה להיות שותפה בתכנית בונים עתיד של האגודה להתנדבות ומזמינה אתכם להתחיל לבנות את העתיד שלכם באקדמית

בלעדי לבוגרי האגודה

מכללת גורדון בונה לך עתיד האקדמית גורדון היא מכללה ללימודי חינוך והוראה הפועלת זה 65 שנה בחיפה, ומתקיימים בה לימודי תואר ראשון ושני במגוון
סגירת תפריט