העבודה הראשונה שלי

סיימתם שירות לאומי, עכשיו מתחילה תקופה חדשה בחייכם!

עד עכשיו וודאי הוריכם דאגו לכלכלתכם, ולא היה מצופה מכם להרוויח את לחמכם לבד. ומה עכשיו? זה הזמן להתחיל לחשוב על עבודה.

לחלק מכם וודאי יש כיוון מאוד ברור ומסודר, חלומות כבר מגיל צעיר, ואולי אפילו תכנית פעולה. וחלק אחר מכם וודאי עוד תוהה ומחפש, לא מוצא כיוון מדויק, מקצוע לעתיד ואולי אפילו ההחלטה על תחום הלימודים מעט מתמהמהת. אז חשוב לנו שתדעו שזה לגמרי בסדר.

ראשית, מצאו עבודה, בכדי שתהיה לכם תעסוקה. ומה חשוב שיהיה במשרה הראשונה שלכם? הכנו לכם כמה כיווני חשיבה:

  1. חשבו במה תרצו לעסוק בתקופה זו של חייכם ובדקו מה האפשרויות שעומדות בפניכם- מלצרות, מוקדי שירות ומכירה, דיילות, שירות שליחים ועוד שלל משרות שלעולם יש להציע לכם.
  2. התנסות– זה הזמן שלכם להתנסות בעבודה שיש בה ערך מסוים עבור העתיד שלכם. עבודה במוקדי שירות לקוחות תקנה לכם כלים וניסיון לעבודה בארגון, עבודה במלצרות תאפשר לכם להיחשף לרוב לעבודה פיזית בתנאי לחץ, בחרו מה מתאים לכם ולפי כך החליטו.
  3. חברה צעירה ותוססת– בכדי שתוכלו גם ליהנות משהותכם בעבודה באווירה טובה ומתאימה לכם.
  4. תחביבים– יש לכם תחביב? נסו לראות האם תוכלו להתפרנס ממנו, שיעורים פרטיים, סיוע בגני ילדים, אומנות על שלל גווניה וכד'.
  5. נצלו את ההתנסות לטובת חוויה– אתם עדיין לא בשלב בו אתם נדרשים לפרנס משפחה, לכן חשוב להנות גם בדרך, מצאו מקום עבודה שכיף לכם להגיע אליו כל בוקר. התנסו בכמה סוגים של עבודות, בדקו מה מתאים לכם.
  6. החליטו מה חשוב לכם בעבודה הראשונה בשלב זה של חייכם- סדרי העדיפויות שלנו משתנים בהתאם לתקופה בה אנו נמצאים בחיים. מה חשוב לכם בשלב זה? התנסות בעבודה בצוות, שכר גבוה או אולי עבודה במשמרות שתאפשר לכם גמישות ושילוב פעילויות נוספות..

ההתנסות, תחושת העצמאות והאחריות יאפשרו לכם לטעום את העולם הבוגר, טעימה חשובה ומשמעותית עד מאוד כצעד ראשון של חייכם הבוגרים.

וטיפ לסיום: אם תעבדו במשהו שאתם אוהבים, זה לא ירגיש לכם כמו עבודה 😊

 

נושאים נוספים מקטגוריה זו :

סגירת תפריט