בחן את עצמך- מה חשוב לך במקום העבודה?

העולם משתנה, וגם אנחנו יחד איתו.

מחקרים מראים, כי עד לפני כמה שנים, עבור מרביתנו השכר היווה את הרכיב המשמעותי בעבודה, אך במהלך השנים האחרונות העולם השתנה וכך גם סדר העדיפויות שלנו.

בשביל לקבל את ההחלטה הנכונה עבור העבודה המתאימה לנו, כדאי לבחון את הפרמטרים המשמעותיים שתופסים מקום מרכזי במקום העבודה:

  1. עניין: האם בתפקיד המוצע יש עניין עבורי? זו אחת השאלות הראשונות שאנו ממליצים לשאול כבר בתהליך הקבלה לעבודה. חלקנו נוטים לחשוב ששכר גבוה או תנאים מפנקים מפצים על עניין, אך בסופו של דבר המציאות "מצביעה ברגליים" וכשאין עניין, קשה מאוד לשמור על מקום עבודה.
  2. קרבה לבית: האם מקום העבודה קרוב לבית וההגעה אליו נוחה או שבכל בוקר תיאלצו להתמודד עם "מסע"? חשוב לדעת שעבודה מרוחקת מהבית, נוצצת ככל שתהיה, לאחר כמה חודשים, סביר שתהפוך לנטל.
  3. כימיה עם המנהל: מומלץ כבר בשלב הריאיון לוודא כי יש לכם כימיה טובה עם מי שצפוי להיות המנהל/ת הישיר/ה שלכם. כימיה טובה ושיח פתוח עם המנהל חשובים מאין כמותם ומשפיעים על העבודה כולה.
  4. שכר: זהו אחד הגורמים המשמעותיים והמכריעים עבורנו כשאנו בוחרים מקום עבודה, ועם זאת בשנים האחרונות מחקרים מצביעים על כך שהוא אינו מעצב את שביעות הרצון שלנו כעובדים ועם זאת, לא ניתן להוציא אותו ממכלול השיקולים. החליטו מראש מהו "הקו התחתון" שלכם מבחינת שכר, שממנו לא תרדו.
  5. שעות עבודה: האם שעות העבודה והיקף המשרה מתאימים לצרכים ולרצונות שלכם? (שכמובן עשויים להשתנות בהתאם לשלב בו אתם נמצאים בחיים)
  6. סביבה חברתית: פרמטר שכדאי להתעכב עליו כבר בשלב ראיון העבודה. בדקו האם במקום העבודה צורת הישיבה הינה במשרד בודד, ב-OS או בצוות, וודאו שצורה זו מתאימה להעדפות שלכם. אם אתם חפצים בסביבה שקטה ומקום העבודה מציע OS רועש או ההפך, זהו פרמטר שעשוי להשפיע מאוד על היום יום שלכם.
  7. מימוש והגשמה: בדקו מה חשוב לכם כאנשים. האם מקום העבודה עומד בהלימה עם העקרונות והערכים שלכם? האם התפקיד המוצע יאפשר לכם לממש ולהגשים את עצמכם?
  8. אפשרויות צמיחה והתפתחות: חשוב להבין האם מקום העבודה בכלל והתפקיד המוצע בפרט יתרמו לכם לעתיד. זה הזמן לחשב את מסלול הקריירה שלכם.
  9. גמישות: אחד מהפרמטרים המשמעותיים במקום עבודה. האם מקום העבודה גמיש? האם תוכלו בעתיד להפוך להיות סטודנטים או להקים בו משפחה ויתחשבו בצרכים שלכם?
  10. פינוקים והטבות: האם חשובה לך סביבת עבודה מפנקת? חדר כושר בעבודה, שולחן באולינג, הקרנות סרטים, הסעות וכד'. ומה לגבי תנאים ששווים יותר משכר? קרן השתלמות, רכב צמוד, חופשות ותחרויות וכד'.

אנחנו ממליצים לכתוב את כל אלו על דף (ובמידה ויש לכם פרמטרים נוספים אז כמובן) ולדרג אותם לפי סדרי העדיפויות שלכם (מ-1 ועד 10) אפילו לפני שהתחלתם לחפש עבודה בפועל. כך תוכלו לדרג כל מקום עבודה בהתייחס לכל אחד מהפרמטרים ולשכלל את החלטתכם לכדי ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

נושאים נוספים מקטגוריה זו :

סגירת תפריט