בחרתם לנצל את מענק השחרור שלכם לטובת לימודים? החלטה נבונה!

הכנו לכם מדריך קצר- איך עושים זאת?

שבועיים מיום סיום השירות, חיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי זכאים למענק "פיקדון אישי". ב-5 השנים הראשונות מתום השירות, תוכלו לנצל את המענק לטובת לימודים, הכשרה מקצועית, פתיחת עסק, נישואין או רכישת דירה. הסכום המדויק של הפיקדון מתעדכן בכל שנת שירות ומורכב מפרמטרים כמו משך חודשי השירות ואופי השירות. מטרת המענק הינה להקל על מסיימי השירות הלאומי את ההשתלבות בחיים הבוגרים.

במרבית המקרים, לימודים אקדמיים או הכשרה מקצועית הינם ההוצאה הגדולה והמשמעותית של מסיימי שירות לאומי. ההחלטה לנצל את סכום הפיקדון לטובת לימודים תאפשר לכם התחלה מבטיחה לחייכם הבוגרים ותשרת אתכם בטווח הקצר וגם הארוך.

אספנו עבורכם את הדברים שחשוב שתדעו על שימוש בכספי הפיקדון לטובת לימודים:

  • באפשרותכם לנצל את הפיקדון עבור השלמת השכלה תיכונית, לימודים קדם אקדמיים (כולל הכנה למבחנים פסיכומטריים), לימודים אקדמיים ולימודים בישיבה על תיכונית. לא ניתן לממש את הפיקדון עבור לימודים בחו"ל.
  • הזכאות תקפה ללימודים במוסדות לימוד המוכרים לעניין זה על-ידי משרד החינוך. חשוב לוודא שמוסד הלימודים מופיע ברשימת המוסדות המוכרים (לרשימת המוסדות המוכרים> https://katzr.net/5933c9). ניתן לממש את הפיקדון עבור דמי הרשמה, שירותי אבטחה, דמי חבר באגודת הסטודנטים וביטוח תאונות אישיות.
  • רצוי להשתמש בהדרגה בכספי הפיקדון, שכן בעת הפסקת לימודים לא ניתן לקבל החזר עבור ההפרש.

השתכנעתם שמימוש כספי הפיקדון לטובת לימודים זהו הצעד הנבון עבורכם? נפלא!

עכשיו נעבור לפרקטיקה- איך ממשים בפועל את כספי הפיקדון לטובת לימודים?

כדי לממש את הכספים במהלך ה-5 השנים הראשונות מתום השחרור, יש לגשת לאחד מסניפי בנק הפועלים או לחלק מסניפי בנק לאומי (רשימת הסניפים> https://www.hachvana.mod.gov.il/maanak/pikadonnishi/Pages/liestAbank.aspx),  להציג את המסמכים הנדרשים ולמלא את הטפסים שתתבקשו. (אם התחלתם לממש את הפיקדון באחד הבנקים, תצטרכו לסיים את המימוש באותו בנק)

חשוב לדעת>> ככל שמדובר במימוש הפיקדון לטובת לימודים, תתבקשו להציג שובר לימודים ממוסד הלימודים שבחרתם והכסף יועבר ישירות למוסד הלימוד.

אנחנו מברכים אתכם על ההחלטה לבחור במסלול לימודים ומאחלים לכם המון בהצלחה!

ואיך תדעו מה ללמוד? מוזמנים לדלג למאמר המתאים "איך בוחרים מסלול לימודים"?

נושאים נוספים מקטגוריה זו :

בלעדי לבוגרי האגודה

המכללה האקדמית תל-חי שמחה לקחת חלק בתכנית בונים עתיד של האגודה להתנדבות ומזמינה אתכן/ם לצאת מאזור הנוחות אל סביבה שמעודדת חופש מחשבה, חופש פעולה והסתגלות לשינויים, ומפתחת יכולות של גמישות,
סגירת תפריט