"קח אותו לאט את הזמן, העולם עוד יחכה בחוץ.." (עניין של זמן)

סיימתם שירות לאומי? ברכות! ברוכים הבאים לתחילת חייכם הבוגרים.

הימים הראשונים עשויים להיות מעט מבלבלים ואפילו ייתכן שתחוו הצפה של תחושות ורגשות שונים, אולי אפילו גם פחדים וחששות. לפני הכל, חשוב לנו שתדעו שזה לגיטימי! מדובר בהתחלה חדשה לכל דבר ועניין, ולא סתם התחלה, אלא תחילת חייכם הבוגרים.

עד לנקודה זו סביר שעברתם בחייכם ממסגרת אחת לאחרת. לכל מסגרת היו הכללים שלה, סדר יום מובנה, סט ערכים וציפיות, שהשתנו בהתאם למסגרת. ועכשיו אתם ברשות עצמכם.

אז איך בכל זאת כדאי להתנהל?

הכנו לכם 5 טיפים חשובים לניהול זמן לימים שאחרי סיום השירות הלאומי (ובכלל, כאלו שישרתו אתכם גם בהמשך 😊):

  • שגרה זה חשוב– צרו לכם סדר יום בעצמכם: החליטו מתי אתם מתעוררים (אתם לא חייבים להשכים קום, אך החליטו מראש על השעה וכוונו שעון מעורר), נהלו שגרת בוקר ברורה ומסודרת גם אם אתם לא מתוכננים לצאת מהבית: אנחנו ממליצים לכם להחליף את בגדי השינה, גם אם התכנון היחיד שלכם הוא לשבת מול המחשב לחיפוש עבודה.
  • הציבו לעצמכם יעדים– בין אם החלטתם לחפש עבודה, מוסד לימודים או כל דבר אחר, הגדירו לעצמכם "תכנית עבודה" הכוללת שלבים מסודרים וגם יעדים. ככלל, יש לנו נטייה לשאוף לעמוד ביעדים שהצבנו לעצמנו.
  • השאירו לעצמכם זמן פנוי לעשות משהו שאתם אוהבים– עם סיום השירות הלאומי, תוכלו למצוא לעצמכם זמן לעשות את כל הדברים שרציתם לעשות ולא מצאתם זמן לעשות אותם. עשו רשימה של תחביבים/התנדבות/חברים שתרצו לפגוש.
  • סדרי עדיפויות– גבשו לעצמכם רשימה של כל הדברים שאתם צריכים לעשות וגם את אלו שאתם רוצים לעשות. סדרו את הרשימה לפי "חשוב" ו"דחוף".
  • נצלו את הקסם של התקופה המיוחדת- זה הרגע שבו אנחנו מרגיעים אתכם ומספרים לכם, שבין אם יעבור מעט זמן או אפילו קצת יותר, מדובר בתקופה. את מרבית חייכם הבוגרים, בדיוק כפי שהתרגלתם מחייכם הצעירים, תעבירו בתוך מסגרת (עבודה, לימודים, משפחה וכד'). ועכשיו כשאתם יודעים שמדובר על תקופה זמנית- נסו גם ליהנות ממנה, לנצל את תחושת השחרור, וגם את חוסר המחויבות, בתוך המסגרת שיצרתם לעצמכם 😊

בהצלחה רבה!

 

 

נושאים נוספים מקטגוריה זו :

בלעדי לבוגרי האגודה

מידע על שיתוף הפעולה ג'ון ברייס הדרכה, זרוע ההדרכה של מטריקס, הינה חברת ההדרכה המובילה בישראל בתחום הדרכת המחשוב וטכנולוגיית המידע ובתחום הדרכת מיומנות

בלעדי לבוגרי האגודה

מידע על שיתוף הפעולה האקדמית עמק יזרעאל גאה להיות שותפה בתכנית בונים עתיד של האגודה להתנדבות ומזמינה אתכם להתחיל לבנות את העתיד שלכם באקדמית

בלעדי לבוגרי האגודה

מכללת גורדון בונה לך עתיד האקדמית גורדון היא מכללה ללימודי חינוך והוראה הפועלת זה 65 שנה בחיפה, ומתקיימים בה לימודי תואר ראשון ושני במגוון
סגירת תפריט