10 שאלות שכדאי לשאול לפני שבוחרים מסלול לימודים

אחת הסוגיות המרכזיות שוודאי מעסיקות אתכם כמסיימי שירות לאומי היא: מה ללמוד?

לימודים הינם אפיק משמעותי ואף מכריע בחייכם הבוגרים. לחלקנו ברור מאוד מה אנחנו רוצים ללמוד ובמה אנחנו רוצים לעסוק, ועבור חלק מהאנשים ההחלטה על מסלול הלימודים הינה מורכבת. אז איך בכך זאת אפשר להחליט על מסלול לימודים מתאים לכם ומהן השאלות שכדאי לשאול לפני שבוחרים מסלול לימודים?

  1. הסתכלו אל עבר העתיד: לא כל המקצועות שרלוונטיים כיום צפויים להיות כאלו גם בעתיד הקרוב, חשוב לקחת את זה בחשבון. הרי לא תרצו להשקיע במסלול לימודים ארוך ומייגע ורק אח"כ לגלות שבעצם אין בכלל ביקוש למקצוע שלמדתם. חקרו מעט את עולם העבודה העתידי ולמדו את המגמות העיקריות.
  2. תבדקו, תתייעצו, תעשו מחקר קטן: בכל מוסד לימוד עומדים לרשותכם יועצי לימודים מנוסים שישמחו לכוון אתכם ולתת לכם את כל המידע על המסלולים.
  3. לכולנו יש חלומות, ורובנו גם מאוהבים בהם. אך האם הם מתאימים למציאות העכשווית? לעיתים אנו מטפחים חלומות במשך כל הילדות והנערות שלנו וכשאנו מגיעים לזמן האמת, אנחנו הולכים אחר החלום ומגלים שאין לו אחיזה במציאות. זה הרגע לעצור ולחשוב שוב.
  4. תחשבו גם מה יקרה רגע אחרי שתסיימו ללמוד ותצטרכו למצוא עבודה: אל תשכחו לבדוק את שוק העבודה ביחס למקצוע אותו אתם רוצים ללמוד. לימודים הם כלי עבורנו להתפתח ולהתפתח במקצוע הרצוי. חשוב לוודא שמסלול הלימודים בו תבחרו באמת מתאים לתחום בו תרצו לעסוק וממנו תוכלו להתפרנס.
  5. שימו לב שהמקצוע מתאים לציפיות שלכם מהעתיד: אם אתם בוחרים במקצוע שאתם יודעים שלא תוכלו להתפרנס ממנו כפי שתרצו, אז קחו את זה בחשבון על מנת למנוע תסכולים בעתיד.
  6. תכינו לעצמכם רשימה של לפחות 5 מסלולים רלוונטיים ופעלו על פי שיטת האלמינציה- תבדקו לעומק כל מסלול ותתחילו לפסול את אלו שלא רלוונטיים.
  7. זכרו כי ידע הוא כוח: צברו כמה שיותר מידע על המסלולים שמעניינים אתכם.
  8. קחו בחשבון את תנאי הקבלה: יש מסלולים שיצריכו מכם השלמות או שיפור ציונים, חשבו האם אתם מוכנים לכך.
  9. מסלולי לימודים: בדקו האם מסלולי הלימוד בתחום שתרצו רלוונטיים עבור אורח חייכם- האם מדובר במסלול בוקר/ערב? האם מדובר במסלול שיאפשר לכם לשלב עבודה ולימודים?
  10. שכר לימוד: זהו פרמטר חשוב שכדאי לתת עליו את הדעת, לוודא שהתחום שאתם בוחרים נגיש לכם מבחינת שכר הלימוד.

ובתוך כל הקולות מסביב, אל תשכחו להקשיב לעצמכם. זו אולי קלישאה, אבל היא נכונה. יש המון שיקולים בבחירת מסלול לימודים, אבל אחד המרכזיים הוא- הרצון שלכם. על מנת למנוע טעויות, שעשויות לגרום לבזבוז זמן וכסף, כמו גם לעוגמת נפש, וודאו כי אתם הולכים עם הלב שלכם.

בהצלחה רבה!

נושאים נוספים מקטגוריה זו :

בלעדי לבוגרי האגודה

מידע על שיתוף הפעולה ג'ון ברייס הדרכה, זרוע ההדרכה של מטריקס, הינה חברת ההדרכה המובילה בישראל בתחום הדרכת המחשוב וטכנולוגיית המידע ובתחום הדרכת מיומנות

בלעדי לבוגרי האגודה

מידע על שיתוף הפעולה האקדמית עמק יזרעאל גאה להיות שותפה בתכנית בונים עתיד של האגודה להתנדבות ומזמינה אתכם להתחיל לבנות את העתיד שלכם באקדמית

בלעדי לבוגרי האגודה

מכללת גורדון בונה לך עתיד האקדמית גורדון היא מכללה ללימודי חינוך והוראה הפועלת זה 65 שנה בחיפה, ומתקיימים בה לימודי תואר ראשון ושני במגוון
סגירת תפריט