מהי עבודה מועדפת?

סיימתם שירות לאומי ומהר מאוד הבנתם שזהו זמן מצוין להשתלב בעבודה ולהתחיל את חייכם הבוגרים!

עבודה מועדפת לאחר סיום שירות לאומי הינה אך ורק במשרות שהוגדרו על ידי המוסד לביטוח לאומי כמשרות "נדרשות". מסיימי שירות לאומי שיעסקו בעבודה מועדפת במשך 6 חודשים מלאים על פני 24 חודשים (לא חובה רצופים) מיום סיום השירות, זכאים למענק עבודה נדרשת. (נכון לשנת 2019 גובה המענק עומד על 9,695 ₪)

סוגי משרות הנדרשות מתעדכנות מעת לעת באתר של ביטוח לאומי, אך לרוב תהיינה בתחומים: תחנות דלק, מפעלי תעשייה ובתי מלאכה, אתרי בנייה, בתי מלון, משרות בתחום ההלבשה והמתכת, אתרי גידול חקלאיים וטיפול באנשים עם מוגבלות. חשוב לדעת כי גם בתוך התעשייה עצמה ישנן משרות ספציפיות שמזכות במענק וכאלו שלא מזכות וחשוב מאוד לבדוק את העניין לעומק טרם תחילת העבודה.

לרשימה המלאה והמעודכנת של המשרות באתר ביטוח לאומי>>  לחצי/י כאן 

אם כך, מדוע לא כל מסיימי השירות הלאומי משתלבים בעבודה נדרשת?

הסיבה טמונה בכך שסוגי המשרות שסומנו כמשרות נדרשות לא תמיד מתאימות לכל אחד ואחת מאיתנו. לעיתים לא יתאים לנו להשתלב במשרות המוצעות.

סיבה נוספת היא השכר. אמנם מענק העבודה המועדפת הוא נוצץ ומפתה, אך יש לא מעט משרות מרשימת המשרות הנדרשות שהכשר המשולם בהן הוא שכר מינימום.

ופה אנחנו צריכים לקבל החלטה בהתאם לסוג העבודה המתאימה לנו, לצד השכר: אם יש ביכולתנו להשתלב במשרה עם שכר מתגמל ומפנק בתחום בו נרצה לעסוק, זה יהיה השיקול שבגינו נוותר על המסלול של עבודה מועדפת. אך לעיתים ההתנסות בסוג המשרות המוצעות במסלול זה הן חוויה שכדאי לחוות ומענק העבודה המועדפת יכול לשמש לכם לטיול לחו"ל 😊

כמו בהרבה מקרים בחיים הבוגרים, גם פה אין החלטה "טובה" או "לא טובה" וגם לא "נכונה" או "שגויה", יש את מה שמתאים לכם, וזה מה שחשוב…

בהצלחה!

נושאים נוספים מקטגוריה זו :

סגירת תפריט